2015 Gelin Buketi Trendleri | Gülşah Ekerel Photographer

Geçtiğimiz sene çok güzel çiftlerle büyük aşklara şahitlik ettim. 2015 yazında da aşkları en doğal haliyle ölümsüzleştirmek için sabırsızlanıyorum. Siz güzel gelinlere yardımcı olmak adına bu yıl ufak tüyolar vermek için blog yazılarıma ağırlık vermeye çalışacağım. Geçtiğimiz yazımda çözüm ortağım Butik Düşler ile keyifli bir yazı hazırlamıştım. Bu sefer gelinlerin en değer verdiği detaylardan biri olan gelin tacı ve gelin çiçeği çözüm ortağım Concept Flower ile karşınızdayım. 2015 gelin çiçeği ve gelin tacı ile ilgili tüm detayları sizler için konuştuk….

Concept flower, henüz yepyeni taptaze online olarak hizmet vermekte olan çiçek tasarım icra eden bir marka, özellikle instagram ve facebook üzerinden ulaşabileceğinizi söylemek isterim…

Tasarımları en başta gelin buketi olmak üzere, her türlü kesme çiçek aranjmanları, plant aranjmanlar ve daha da fazlası sevgilinize verebileceğiniz özel olarak düşünülmüş çiçek tasarımlarını sizin için yapıyor. Bunlar neler mi; kuru veya canlı çiçeklerden yaptıkları harf tasarımları, fındık paletli aranjman, sadece ağaç kabuğu ile kaplanmış yuvarlak sevimli kırmızı gül küresi, bambularla yapılmış bir kalp, kutu tasarımları onların ellerinden çıkıyor.

1b94a316284b8c52811791c51b9c9dee Gelin BuketiSevgililer Günü HediyesiGelin Buketi

Firma kurucusu Elife Muhlise Fakıoğlu; Her geçen gün üzerinde daha fazla düşünülen el yapımı ağırlıklı tasarımlar icra ediyoruz!  diyor.

Peki gelin buketlerine ne mi yapıyorlar ?  Gelinlerin azami mutluluğunu sağlamaya çalışıyorlar!

Bu sene ki gelin buketi trendlerini sizinle paylaşmak isterim böylece en doğal, en güzel ve en siz olacağınız buketinizi tercih etmeniz kolaylaşabilir. Artık yapay çiçeklerden ziyade son yıllarda kesme çiçek yani canlı çiçek tercih edenler bir hayli artıyor. En azından düğün günü seçmeyenler, fotoğraf çekimlerinde kesme çiçekten yana seçim yapıyorlar.

Peki bu gelin buketi trendleri neler?

Evinizin bahçesinden toplamışsınız gibi bir buket, bu bukete güzelliğini veren şey, yeşillikler; hedera olarak bilinen sarmaşık, manolya yaprağı, limon yaprağı ve şifalı bitkiler olan, adaçayı, karabaldır otu, rozmarin, saparna otu ve daha birçok aklınıza gelmeyen ancak bir kır bahçesini elinizde tutma hissini verecek her türlü yeşillik olabilir. Bir de bir ot var ki Latincesi artemisia absinthium(pelin otu), beyazımsı renk tonu, yumuşak dokusuyla buketinize peri masalı esintisi veriyor.

Gelin Buketi Gelin Buketi  Gelin Buketi Gelin Buketi Gelin Buketi Gelin Buketi   Gelin Buketi

Bu sene de sukulent türü kaktüsler yine gelin buketinizde olabilir, sadece sukulentlerden yapılmış bir buket bile olabilir. Sukulentin bir sürü değişik formda çeşitleri mevcut, bunlar bir arada mükemmel olabiliyor…

Çiçek olarak Dünya’da namını alıp yürümüş bir gül cinsi var. İngiliz gülleri olarak bilinen, kokulu güllere hasret kaldığımız bu zamanlarda bize tekrardan gül kokusunu hatırlatan bir marka David Austin gülleri. Hem renk varyetesiyle hem de kokusuyla gelin buketinizin vazgeçilmezi olacak… Gülün yanı sıra, şakayık inanılmaz bir çiçek; katmerli formu ve kokulu çiçeklerden, beyaz ve pembe renkleri mevcut olan bu çiçek tek başına bile o kadar mükemmel bir görüntüye sahip ki gelin buketi için ayrıcalıklı bir seçim. Dahlia yani bildiğimiz adıyla yıldız çiçeği, erengül, ortanca da en çok tercih edilen çiçekler arasında yer almaya devam ediyor. Hazır doğallık ön plandayken siz de görmek istediğiniz farklı meyve, sebze bile kondurabilirsiniz gelin buketinize, meyve ne alaka diyenler, bir elma o kadar yakışıyor ki benden demesi.

Farklı yeşillikler, farklı çiçek cinsleri, istediğiniz renk skalasında olabilir. Tabi mevsimine göre her zaman her cins çiçek bulunamayabiliyor, ancak ithal çiçekler de özellikle çiçeğin merkezi Hollanda’dan, mevsiminde bulamayacağımız birçok cinsi bulma fırsatı çoğunlukla verebiliyor. İthal çiçekler sadece yerli çiçeklere göre fiyat olarak biraz daha pahalıdır.

Gelin buketinde son yıllarda artık sapı sadece kurdele ile kaplanmış buketler tercih edilmiyor, daha çok dantel, çuval kumaşından veya urgan ipinden neredeyse yarım sarılmış saplar çok zarif oluyor.

Canlı gelin buketlerinin yanında elbette sizi taçlandıran doğallığınıza doğallık katacak olan çiçek taçları, bu sene trend. Farklı tropikal bitkiler, kuru çiçekler, canlı çiçekler bir arada tasarlanabilir, ya da sadece sprey gül olarak adlandırılan minik güller tercih edebilirsiniz.

Elbette, nasıl mutlu hissedecekseniz tercihiniz o yönde olmalı, yalnızca düğün günü kullanacaklar gelin buketlerini düğün saatine kadar su dolu bir kapta muhafaza etmeyi unutmasınlar. Damadın yaka çiçeğini çiçekçinizden istemeyi unutmayın, gelin çiçeğinizde yer alan bir iki cins çiçekten derlenmiş mini buket, damatları da şıklaştırıyor.

Gelin Buketi Gelin Buketi Gelin Buketi Gelin Buketi Gelin Buketi Gelin Buketi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir